• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האיש הזקן במשחקי המיליניום

הייתי בנסיעה מטעם העבודה בארצות הברית, למעשה אני עכשיו בשדה התעופה. וכמובן שחיפשתי חנות משחקים במרחק סביר מהמלון - ואפילו מצאתי אחת כזו - משחקי המיליניום ברוצ'סטר, חנות אדירה בשטחה - לפחות פי 10 מפריק! בחנות היה מבחר גדול מאוד של משחקים, אילו שהעיצוב לא היה מדהים, העושר בהחלט הרשים. והנה מספר תמונות.... אה וגם תמונות של הקניות שאני מביא עמי חזרה - חדי העין ישימו לב שאין שם משחקי תפקידים :(

IMGP4190_zpsf6ae1f18.jpg

בתוך החנות
IMGP4191_zps6c81c2c9.jpg

משחקים חדשים
IMGP4192_zps97bf8f9e.jpg

מבט כללי
IMGP4193_zps536d3916.jpg

טונות של צבעים וציוד צביעה
IMGP4194_zps8581b4c4.jpg

משחקים חדשים, עוד
IMGP4195_zps26314978.jpg

פת'פיינדר
IMGP4196_zps6e090451.jpg

פת'פיינדר ומו"ד 4
IMGP4197_zps41487b53.jpg

משחקי לוח
IMGP4199_zpsff3c0c56.jpg

הררי מג'יק, מכרה הזהב
IMGP4202_zpsb44f713c.jpg

עוד משחקי לח
IMGP4203_zps230f6cf6.jpg

סייבר-משחקים
IMGP4206_zps31e84fbf.jpg

מחצית מהיכל המשחקים של החנות - יש מקום לשמונים-מאה איש!
IMGP4207_zpsc836063c.jpg

הצד השני
IMGP4208_zps34f9751a.jpg

השלל שלי מהנסיעה
IMGP4211_zps5bf21a12.jpg

נתראה במפגש פורום :)

בנות כל הזמן אומרות לי שגודל לא קובע... אבל כשאני מסתכל על התמונות האלו, אני חייב שלא להסכים איתן o_O

הייתי בכמה חנויות בחו"ל, וכולן היו מרשימות יותר מפריק, אבל זו ללא ספק הגדולה ביותר והמגוונת ביותר שיצא לי להתקל בה.

איפה החנות הזאת נמצאת? כלומר, באיזה חלק של ארה"ב?

עזוב הגודל תראה את השפע והסדר המופתי, איך המחירים?
חוסר האיבזור, פוסטרים או פגם בקירות או ברצפה מעיד על חנות חדשה או חנות זמנית שעדין לא עוצבה.
אבל נראה די נטוש.

Sacred Carrot אמר/ה:
בנות כל הזמן אומרות לי שגודל לא קובע... אבל כשאני מסתכל על התמונות האלו, אני חייב שלא להסכים איתן o_O

הייתי בכמה חנויות בחו"ל, וכולן היו מרשימות יותר מפריק, אבל זו ללא ספק הגדולה ביותר והמגוונת ביותר שיצא לי להתקל בה.

איפה החנות הזאת נמצאת? כלומר, באיזה חלק של ארה"ב?

זה לא הגודל זה הטכניקה...

yellow_acid אמר/ה:
וואו, פשוט וואו.

גזר, ההודעה שלך פשוט דורשת תגובה עוקצנית אבל אני לא ארשום אותה מטעמי דת.
אני מרגיש עכשיו כמו צ'נדלר מחברים בפרק שהוא התערב עם הקבוצה שהוא לא יצחק על אף אחד מהם.

יש, הדת יוצאת להגנתי :D

בכל מקרה, אני בעצמי לא הרגשתי שאני יכול פשוט להגיד "ואו, זה *עצום*!" בלי להוסיף איזו שנינות משלי לעניין, אבל בחיי שזה מה שחשבתי.
מעניין כמה קונים צריך כדי לתמוך בחנות כל כך גדולה? אני לא חושב שיש כמות כזו של אנשים בישראל...

אני לא חושב שזה עיניין של כמות.
זאת רק השערה שלי אבל ברגע שאנחנו מדברים על חנות פיזית צריך שבאזור שלה יהיו לקוחות , לא אכפת לנו שבצד השני של ארה"ב יש עוד מיליון אנשים.(ומהבחינה הזאת של אנשים לפי מקום אני לא חושב שתל אביב נופלת מהאזור של החנות הזאת)
כנראה יש יותר עיניין בתחום מאשר בארץ.

בחו"ל, במיוחד בארה"ב ובבריטניה (וגם באוסטרליה) מקומות שכאלו יכולים להיפתח ולשגשג עם הראש הכלכלי הנכון - העניין שם בתחום הגיימינג, קומיקס ומשחקי תפקידים גדול יותר, וגם הפתיחות לנושא.

נשאר רק לקנא בהם, ולנסות לחשוב איך אנחנו גם יכולים להגיע לרמה הזאת. זה נושא שלם לדיון - המנטאליות והתרבות הישראלית וגישתה כלפי משחקי תפקידים לעומת עמיתינו באירופה ובאמריקה.

כמו שאתם רואים, אכן חנות ענקית, הגדולה ביותר שראיתי. החנות נמצאת ברוצ'סטר, שזאת עיר בינונית בארצות הברית, במדינת ניו-יורק, ליד הגבול עם קנדה.
היא גם נמצאת באזור מסחרי ולא בקניון, כך שאני משער שהנדל"ן זול.

מה שהיה חסר לי בחנות , זאת נשמה. כלומר היא נקייה, מבחר אדיר וכיו"ב, אבל בלי נשמה. מחירים היו MSRP, כלומר מלאים. בקשר לאנשים במרכז משחקים שלהם, הייתי שם באזור השעה ארבע ואני מאמין שרוב הפעילויות מתחילות בשעה חמש (זה קהל היעד).

והגמד די צודק, בארץ יש בעיה מבנית, גם בתחביב וגם באופן כללי. בתחביב קשה להביא מוצרים במחירים סבירים, באופן כללי אנשים פחות קטנים והנדל"ן הרבה יותר יקר.

darkmo10 אמר/ה:
ועדיין, פריק נראית אולי יותר קטנה ופחות מלאת מוצרים, אבל היא נראית חנות תחביב מגניבה ורצינית.
עם כל הגודל והכמות, החנות הזאת משדרת 'סתם עוד חנות משחקים'. בארץ יותר משקיעים.
נשמע כמו משל העורב ואשכול הענבים.

האם באמת חנות צעצועים שמתמקדת יותר בצעצועים למבוגרים או בוגרים אין לה סיכוי להצליח בארץ. נכון אולי לא יהיה בה דלפק של קלפי מג'יק או ברביות ומשחקי קופסא/יצירה של אורדע ואופניים, אבל כן תספק את כל הדברים האחרים כולל מה שמעניין אותנו?

מג'יק יהיה.
בכל מקרה, בארץ יש כזו חשיבה שצעצועים=ילדים, משחקים=ילדים וכד'. תראה את כל חנויות הצעצועים והילדים. מצד שני מחשב לא שווה ילדים, ולכן משחקי מחשב דווקא יותר פופולריים.
מי שלא מסכים - שיביא משהו אחד שקשור לנושא שהופיע בארץ בטלויזיה או בעיתון. זה יכול להיות משחק לוח, מיניאטורות, משחקי תפקידים או אפילו מג'יק. אני רוצה דוגמה מפורטת שמבהירה איך מציגים את התחום ב(איפה שלא מצאתם את זה).

חזרה