• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור [סיפור] [אתגר 43 באיחור] יוסטון

אז באיחור בגלל עומס מטורף, וכמו שהבטחתי, בהמשך היום יגיע הבונוס הסודי שאני רוצה לעשות כבר הרבה זמן וכל הזמן דוחה.
בכל מקרה, הנה הסיפור. הוא מרגיש לי מעט משעמם, בלי אקשן כמעט. אבל אני לא כזה טוב באקשן. בכח מקרההההה:
"יוסטון, יש לנו בעיה. " קולו של טייס המשנה רורי נשמע במערכת הכריזה, מחלץ גל של גלגולי עיניים ואנחות שקטות בחדר הבקרה.
"לך תזדיין רורי. " אחד המהנדסים אמר למיקרופון שמוצמד לשולחנו. "זה אף פעם לא היה, ואף פעם לא יהיה, מצחיק. " שאר האנשים שבחדר הבקרה הסכימו איתו, לכולם נמאס מחוש ההומור המטופש שלו. בטח ובטח מהמשפט הזה, אותו הוא פשוט היה חייב להגיד לאחר כל שיגור.
"אני רציני ג'רי, יש לנו כאן בעיה. השלדה מתחממת יתר על המידה. " רורי התעקש, ובעוד שחלק מהאנשים שבחדר המשיכו לגדף אותו ואת חוש ההומור שלו, חלק גם הקשיבו וחזרו להסתכל במסכים שמולם. מריצים בדיקת מערכות מרחוק, מחפשים אם אכן יש בעיה. לבסוף, מנהל המשימה התקרב למיקרופון.
"שלילי, טמפרטורת השלדה ביציאה מהאטמוספרה אולי עולה על הצפוי, אבל היא לא מסכנת כלום. צפינו סטייה של כמה עשרות מעלות בין כה וכה. "
"ג'רי..." קולו המעוות של רורי נשמע פעם נוספת דרך מערכת הכריזה, "יש לנו כאן סטייה של כמה מאות מעלות, זה חורג בהרבה מהצפוי. המנועים יתפוצצו. "
"שטויות, " מפקד המשימה אמר ברוגע יוצא מן הכלל. מראה את הסיבה לכך שהוא זה שנבחר לפקד על הבאת חללית מאוישת למאדים. הוא מפקד המשימה היחיד שלא פרש לאחר חודש עם רורי. "אתה בטח על פרנהייט, כל הנתונים נמצאים אצלי על הצג, והכל תקין. "
"ג'רי, זה לא הרודיאו הראשון שלי. אני אומר לך שמשהו כאן לא בסדר, טמפרטורת המנועים עולה ומתחיל להיות כאן חם. "
מפקד המשימה קם מכסאו והחל להסתובב בחדר. מציץ מעל כתפיהם של העובדים במחשבים שלהם.
"טמפרטורת המנועים עלתה בחצי מעלה בשעה האחרונה." הוא אמר לבסוף, "ואתה בטוח שמיזוג האוויר פועל? "
"כן, ג'רי, אני בטוח שמיזוג האוויר פועל. " רורי נשמע מעט עצבני, זה לא היה נדיר במיוחד. במהלך ההדגמות, חלק מאנשי הצוות אפילו שיחקו במשחק שתייה. כוס אחת אם רורי אומר 'יוסטון, יש לנו בעיה', שתי כוסות אם הוא מתעצבן, וכך הלאה. אבל הפעם זה היה הדבר האמיתי, ואף אחד לא התכוון להשתכר ביום כזה. אולי רק בערב.
"תחזור אלינו לבדיקה שגרתית תוך חצי שעה. " מפקד המשימה אמר לבסוף, מנתק את הקשר.

חצי שעה לאחר מכן, קולו של רורי לא נשמע במערכת הכריזה, וג'רי נלחם כדי להסתיר את החיוך מלא הסיפוק שלו.

סיפור נחמד - הרעיון הבסיסי משעשע באופן שחור שכזה - אבל קשה לי לקחת את הסיפור ברצינות בגלל שאין שום סיכוי שבמשימה כל כך חשובה יהיה כזה חוסר אמון בין האנשים. בדבר יקר כמו שיגור מעבורת למאדים, כל אסטרונאוט יהיה הטוב שבטוב, אמין לחלוטין, וממוקד לחלוטין במשימה שלו. אף אחד לא יפטור את הדאגות שלו כ"נו, זה רורי". חוץ מזה, אני מתקשה להאמין שיהיה כזה חוסר תיאום בין המערכות במעבורת ובבקרה. הסיכוי שמספר מערכות שונות ישתבשו, כולל אלה שמנטרות את מערכות הבקרה ואלה שמנטרות את המערכות המנטרות, הוא אפסי.
אלא אם הרעיון הוא שג'רי חיבל בהן בכוונה, אבל אז זה מעורפל, די פתאומי ודי מוזר.

אבל שיהיה ברור, נהניתי מהסיפור - הוא כתוב אחלה ושומר טוב על הטון הקליל, אבל לצרף לזה נושא רציני כמו המראה משובשת פשוט מכביד עליו ומפריע ליהנות מהסיפור עצמו.

חזרה