• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[אתגר כתיבה מספר 17]-הגאונים

"המפקד! תפסנו שלושה מהם!"

"עבודה טובה, אבל אני כבר לא המפקד שלך" אמרתי לעוזרי לשעבר דראן. לא יכולתי לעזור להם, עכשיו שיד החרב שלי חסרה ואני טרף קל. אני המפקד באופן רשמי, אבל אני עברתי להיות מפקד פחדן שנמצא בתוך הציוויליזציה ולא מחוץ לה, עובד על אסטרטגיות וגורר את עצמי לא לפרוש לחווה של הבן שלי. לפחות דראן התמנה למפקד היחידה הקדמית במקומי. נאנחתי קלות.

"סליחה, אדוני."

"כמה זה קשה לך לקרוא לי אמיל?! אני באותה הרמה שלך עכשיו, אז אל תקרא לי אדוני או המפקד." צעקתי עליו. הוא אדם טוב וחכם, אבל הכבוד שלו... התארים שאותם קיבלתי לפני עשור כבר אינם בשבילי. הוא נשם קלות.

"בכל מקרה, הבאתי את שלושתם לפה." שלושת האורקים- הם עבדו די מתוחכם, סחטו את הברון בעבודו ובעצמו להביא לו מהעושר שלו ושלחו אותו לקנות להם נשק. הם מתוחכמים מאוד, הם באמת אורקים?

הם באמת אורקים. שלושתם באו בשלשלאות, גדולים יותר ממני. הם חייכו חיוך רע והתיישבו על הרצפה.

"מה השמות שלכם?" הם מלמלו כמה דברים מהירים... תפילות? לא רק שהם סוחטים את הברון, הם גם מתפללים? הם בבירור כוהני רשע שהתחפשו לאורקים. ביד החרב שלי הרגתי מאות מהם, וביד המגן שלי עוד מאות אחרות. הם תמיד היו משוגעים. הם לא יכולים להיות אורקים פושטים. כעבור כמה דקות הם קמו. השומרים בבירור פחדו להפריע להם, ובצדק- הם חזקים מאוד.

"מה קרה? בחיים לא ראיתם אורקים דתיים?" הגדול שבהם אמר. הוא בבירור יכל להיות כוהן עם הפרצוף המכוער הזה והטבעת באף שלו, אבל הוא רק אורק פשוט. גם החברים שלו, שלבושים בסחבות, לא בדיוק יפים ועדינים כמו אשתי הראשונה.

"אני רק מופתע מזה שאתם יכולים להיות כל כך חכמים." הם צחקו.

"אל תדאג. אני לא ארסק את הצוואר היפה שלך, האגו שלך מרוסק מספיק בשביל שניכם. ברור לכולם שהגדם שלך הוא בעייתי בשבילך."

"א...איך אתה יודע?"

"זה קל. בוז'ק היה זה שגדע אותה, ואתה היית לוחם גדול." אורק אחר הרים את היד שלו.

"איך אתם כל כך חכמים?"

"אני לא מפחד לספר לך. אנחנו קוראים." אני גיחכתי.

"קוראים? זו בדיחה יפה! אני לא יודע לקרוא, איך אתם יודעים לקרוא?"

"לאט לאט ובזהירות. הכרחנו כמה מטיילים ללמד אותנו לקרוא בשביל החיים שלהם. קראנו גם הרבה דברים- תוכניות מלחמה, ספרי דת וכתבי חכמים. זה לא קשה לך להבין, נכון? אנחנו פשוט לא מטומטמים כמו אורקים אחרים".

"אז למה שלא תחיו בשלום?"

"למה שכן נחיה בשלום? יש לכם משאבים טובים משלנו ואתם לא תסחרו בהם איתנו, נכון? אתם תקראו לנו ברברים ורעים, ולמרות שזה נכון, אתם יכולים לנסות לשלוח דיפלומט. אם הייתך עושים את זה, היה לך עוד כוח שיטור ועוד יד, ורק היית צריך לשלם קצת, לא?"

"ולמה שנבטח בכם?" דראן אמר

"רואה? זו הגישה שאנחנו לא אוהבים. עכשיו, אנחנו הולכים לכלא או שאתם הולכים להרוג אותנו?" אני חשבתי קצת לעצמי, אולי אני יכול לעשות משהו עם עצמי ואיתם. לא כל יום רואים אורקים כאלו.

"מה דעתכם על עבודה?"

"על מה חשבת? המכרות? חוות עונשין? לשרת אצל הלורד?"

"יש לי תקציב לעוד כמה חיילים, ואני אשמח לכמה חיילים שיודעים לקרוא וללמד לקרוא"

"אתה שם את מבטחך בנו ורוצה שנהיה חמושים באזור שלך? אתה בטח גם רוצה שנעזור לך להשליט פה סדר. אחרי הכל, אנחנו יודעים להשליט סדר."

"יודע מה? אתם מתאימים לי. יש לכם עוד אנשים חכמים כמוכם?"

"כמובן, בן אנוש, אבל הם פחות שפויים מאיתנו. אני אגיד לך מה- אנחנו דורשים מגורים נקיים מבני אנוש ואנחנו גם דורשים אוכל ושתיה. אתה יכול להבין למה, נכון?"

"אתם תקבלו את זה. עוד משהו?"

"לא הרבה. אנחנו רק רוצים לדעת שיש לנו מקום להילחם בו. אנחנו חכמים, לא שלווים כמו אלפים ובני אנוש, ולא שתיינים כמו גמדים."

"אתם רוצים לטפל בכמה אסירים?" פניתי לרגש הסדיסטי שלהם. הוא חייכו את אותו חיוך רשע ממקודם.

"אתה מדבר בשפה שלנו, ואנחנו אוהבים את זה."

"אז אתם בפנים?"

"אנחנו נקבל אפשרות לגיוס עוד אנשים שלנו? הם יקבלו חנינה מכל הפשעים שהם עשו?"

"כן וכן."

"אנחנו בפנים."

אני אוהב את הרעיון. אורקים חכמים, שבסוף משתפים פעולה עם בני אדם - אחלה.

הביצוע קצת בעייתי ומצליח להיות קצת ארוך מדי ועדיין מהיר מדי. אני לא בטוח מה משיג החלק בהתחלה, עם היד ומשקעי העבר, בגלל שהוא לא באמת נחוץ לשאר הסיפור. מצד שני, הגיבור מסכים לבטוח בהם הרבה יותר מדי מהר, כמו גם מבטיח הבטחות שאמורות לדרוש אישור מדרגים גבוהים. גם האורקים מאמינים לו די בקלות, ולא נראים מודאגים מספיק מהמצב. הם מתנהגים כאילו הם יכולים פשוט לברוח מתי שהם ירצו, אבל אם זה נכון, למה הם עוד לא עשו את זה?
אני אוהב את האופי של האורקים. כן, הם חכמים, אבל הם עדיין אורקים. הם עדיין אלימים, נהנים להכאיב, ולא מעוניינים ב-"תרבות". אני שמח ששמרת על הבדלים בינם לבין בני אדם מעבר לרמת התבונה.

אני נוטה להסכים עם ההערות של ת'ור. הסיפור מלא בדמויות מעניינות - אורקים שלימדו את עצמם לקרוא ומנצלים את חוכמתם כדי להיות טובים יותר במה שהם עושים. הקפטן של יחידת השטח שעדיין מרגיש שהוא כפוף למפקד הישן. האסטרטג שאיבד את האמון בערך שלו כשאיבד את יכולתו להלחם, למרות שזה מעולם לא היה הדבר הטוב ביותר שהיה לו להציע.
כל אלה היו מצוינים, אבל אני מרגיש שקו העלילה שסביבם היה יכול להיות טוב יותר. הרעיון של הצטרפות לבני האדם היה נחמד, אבל כמו שהזכירו למעלה, לא הרגיש אמין מספיק. אבל גם אם היית מצליח לגרום לחילופי הדברים להיות טובים יותר, אני עדיין מרגיש שיכולת להפיק יותר מהדמויות.

חזרה