• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור [סיפור][אתגר שבועי 3] תחילתו של עידן החושך

סה"כ הסיפור הזה הוא הסיפור על תחילת העידן החמישי (עידן החושך) בעולם המערכה שלי סרמיאת. הוא מתחיל כשצ'רמולט- אל מגורש\מג פולש עם צבא השדים והשטנים שלו לעולם. זה עידן מאוד אפל של מלחמות אינסטנטיביות והרבה מאוד קורבנות עד שלבסוף הוא מובס.

לקח לי יותר מדי זמן לחשוב על הסיפור הזה, הרבה יותר מדי זמן, אבל סה"כ אני שמח מהתוצאה. הוא קצר, בגלל שאני קצת עמוס בזמן האחרון, אבל אני מקווה שזה מספיק.

מלאה בדם, שדה הראייה שלה הטשטש. ועדיין, היא יכלה לראות- להרגיש- את בן בריתה נופל. קול קרקוש נשמע כשהוא שמט אותה, מפיל אותה על האדמה הקשה, החלקלקה מדם האויב הכחול. קרחת קטנה בתוך יער של גופות אדומות.
היא יכלה לשמוע את החרחורים שלו, את השיעולים, את נוזל חייו הניגר ממנו. ועדיין, היא לא יכלה לעשות כלום חוץ מלהסתכל, להקשיב, ולבכות בתוך תוכה.
שאגות הניצחון- פראיות וחסרות כל עידון- הדהדו בכל רחבי העמק כאשר הוא נפל, והאויבים המשיכו הלאה במשק של כנפי עור וריח גופרית.

היא יכלה להרגיש את חייו של חברה נוזלים ממנו, יוצרים שלולית אדומה חזקה שמכסה הכל. הפציעה הייתה קשה, וגם אם היא הייתה יכולה לעשות משהו- היא לא הייתה מספיקה. מה כבר גוש פלדה שמעוצב ככלי הרג יכול לעשות בשביל האוחז, המשתמש בו? כלום. גם אם הוא לא סתם גוש פלדה, אלא גוש פלדה קסום ובעל תודעה. הוא עדיין גוש של פלדה.

היא יכלה להרגיש את החום דועך, ואת אחיזתו של המוות מתגברת ומתהדקת סביב חברה, את הלחישה הקרה שלו באוזניו, והיא נותרה שם- על האדמה, בתוך שלולית של דם, וכל מה שהיא יכלה לעשות זה לצפות. לצפות בגיבור, גיבור שהיווה את החומר לכל כך הרבה אגדות ובאלאדות, גיבור שפייטנים רבים שרים עליו במסבאות, מת.

באגדות, ישנם גיבורים שמכריעים את המוות, דוחפים אותו מעל פניהם ונאחזים בחיים. אך אלו רק אגדות, וברור שדבר כזה לא ייקרה. המוות לעולם לא יוותר, ואם הגיבורים הללו הצליחו להדוף את המוות- היכן הם עכשיו?

מאחורי הגופה- העיר בערה. עשן שחור נישא לשמי הלילה, כאילו כדי לציין את המוות. הלהבות בערו בעוז, אך לא להבות כתומות ולבנות וצהובות, אלא להבות תופת סגולות- היישר מלחשיהם של השדים מולם הם התמודדו. הוא והיא. הגיבור וחרבו.
אבל אפילו הם לא יכלו להתמודד עם צבא שלם היישר מנהר האש. העיר דָיְין נחרבה, וזה לא יסתיים בכך- סליית'ון כולה תסבול מידיו של צ'רמולט המג המקולל וצבאו האין-סופי. וזוהי רק ההתחלה. העולם כולו ירגיש בהשלכות ההפסד שלהם כאן, בדיין.

היא לא ידעה כמה זמן היא כבר מתאבלת, הדם כבר נספג באדמה או התייבש, הגופה כבר התקררה, והאש כבר גוועה מאחוריהם. השדים עזבו, המשיכו לדרכם. חלקם לעיר באיל, חלקם להואט, וחלקם לטאר. שורפים לאפר כל כפר, עיירה, או יישוב שהם מוצאים בדרכם. אבל לפתע, היא הרגישה מישהו מרים אותה. יד חמה, חיה, אנושית. היא הסתכלה סביב, וראתה אותו, את האוחז החדש בה- נער צעיר, לא יותר. פרחח, אבל הוא הצליח להנצל מהתופת, הוא שרד. והוא ימשיך לשרוד, בעזרתה.
בשקט, היא אמרה שלום לחברה משכבר הימים, והנער התחיל ללכת במורד הדרך- משאיר את שדה הקרב מאחוריו.

מגניב, אתה צריך לחשוב על דרך טובה איך לשלב את הסיפורים בתיאור העולם. זה מוסיף הרבה מאוד בעיניי.
ובנוגע לאורך, לדעתי זה בדיוק באורך הנכון לסיפור כזה שהוא חלק מעולם מערכה.

מסכים לגבי האורך. אחרי הכל, אתה לא צריך לפתח עלילה כלשהי.
היה נחמד להבין שהמספרת היא חרב תבונית, אבל הייתי נותן לקורא יותר הזדמנויות להבין את זה וחושף את האמת קרוב יותר לסוף - קוראים נהנים להבין דברים כאלה בעצמם.
הפסקה האחרונה לא לגמרי מוצאת חן בעיניי. בלי סיבה טובה בשביל הנער להרים דווקא את החרב הזאת, זה נראה כמו צירוף מקרים בשביל סוף קצת יותר חיובי. עוד משפט, כמו "הנער עצר, ללא ספק מרותק מהעיטורים שהידרו את ניצבה" היה פותר את הבעיה.

מאוד אהבתי את הקונספט של הסיפור של החרב התבונית. החרבות התבוניות שיצא לי לקרוא עליהן/לשחק איתן תמיד היו מאוד ייעוליות ובעלות מטרה, ונחמד מאוד לראות אותה עושה משהו כל כך אנושי כמו להתאבל על הבעלים שלה. בכלל, אני חושב שזה רעיון מאוד מעניין, הרגשות של חרב תבונית אל הבעלים שלה, שתוחלת החיים שלהם היא לא ארוכה במיוחד, ואל הבן אדם שמחליף אותם.
בהקשר הזה, אני חושב שסיום יותר טוב היה אם אחד השדים או ה-bad guys היה מרים את החרב, מודע לכוחות שלה. זה היה מסיים בקונפליקט שלדעתי היה מאוד מעניין - החרב שרוצה נקמה. אבל אולי זה רק אני :)

סך הכל, מאוד אהבתי את הסיפור. האלמנט גם של פרידה בין חברים שמשכיחה את הטרגדיה הגדולה יותר שמתרחשת מסביב גם הוא עבר טוב לדעתי. מה שכן, אני חושב שהיה אפשר לוותר על קצת מהשמות במסגרת הסיפור הקצר. העיר דיין הוחרבה על ידי צבא השדים, ושאר העולם יסבול מיד הברזל של המאג שזימן אותם; אני חושב שזה היה מספיק.
כמובן שהסיפור קורה בהקשר גדול יותר - אבל דווקא לרמוז עליו בעדינות, במקום להתייחס אליו באופן ספציפי, לדעתי נותן אפקט יותר טוב.

רגע,מה, מה היא חרב תבונית? אני היחיד קשה הקליטה כאן? נראה שכן.
ולנושא- הסיפור היה טוב, והאורך התאים. נהניתי. זו דרך טובה להעביר עולמות מערכה באופן כללי.
אני חייב להסכים עם גילת'אנס לגבי השמות.

חזרה