• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אתגר כתיבה שבועי מספר 1!

האתגר הבא

עריכה: האתגר השבועי הראשון הסתיים! הסיפורים שעמדו באתגר:

סיפורים שעלו לאחר תום האתגר:

תודה רבה לכל המשתתפים, ובהצלחה באתגר הבא!

--------------------------------------------------------------

בתקווה הראשון מבין רבים.

בחרתי להתחיל במשהו פשוט: סיפור שסובב סביב שוק.

אם אתם חובבי פנטזיה, אפשר לספר סיפור של נער צעיר שבפעם הראשונה מגיע לבזאר של מכשפים, מלא בחפצים קסומים ומפלצות; או סיפור של גנב שמחליט לנסות את מזלו בשווקי העלפים העשירים, מתחת לעינם של השומרים.

אם אתם אוהבים סיפורים היסטוריים/מודרניים, אפשר לספר על סוחר שמגיע בפעם הראשונה לשווקים של מזרח אסיה, או על אמן צעיר שנאבק למכור את סחורתו לצד ייבוא מסין.

אם מד"ב זה הרעל שלכם, אולי הקפטן שאיבד את ספינת החלל שלו מסתובב בשוק של חלליות משומשות, בחיפוש אחר כלי שיטיס אותו ברחבי הגלקסיה; או אולי שכיר החרב צמא הדם שמגיע לשוק העבדים המחתרתי, כדי למצוא לו לוחמים-עבדים מגזעים חייזריים.

הכי חשוב - שאתם תתחברו לסיפור, ושיהיה מעניין עבורכם :)

לדעתי כיוון טוב עבור אורך הסיפור זה בין חצי עמוד וורד לעמוד וחצי, אבל כמובן שכל אורך הוא לגיטימי. עדיף שכל סיפור יהיה בעץ משלו (שרשור/נושא/איך-שלא-קוראים-לזה-היום), כדי להקל על אנשים אחרים להגיב ולתת ביקורת.
שבוע הבא ביום שני, אני אוסיף פה קישורים לכל הסיפורים של האתגר, ואעלה אתגר כתיבה שבועי חדש.

שיהיה לנו בכיף ובהצלחה!

אולי כדאי להבא לפרסם את כל הסיפורים פה בעץ כדי שלא יהיו מלא עצים?
אפשר שיהיה עץ לכל אתגר שבועי, אבל אחד לכל סיפור זה די הרבה.

אוקי, אני מסכים שתגובות לכולם באותו עץ גם יהיה צפוף מדי. אם זה שיער בכמות הנוכחית אני חושב שזה לא יציף יותר מדי, אבל אם יצטרפו עוד אולי נצטרך לבדוק את העניין.
יש עמדה מסוימת ממנהל בנושא?

התחלתי לכתוב שני סיפורים ובשניהם הרגשתי תקוע. אני כותב פסקה או שתיים, מתאר מצב - ומה אז? אין לי באמת פואנטה שאני רוצה להעביר, אין לי טוויסט. אבל כשאני *רק* מתאר איך הדברים נראים זה נראה לי משעמם לאללה ואני מתחיל לרשום בקצרה.. ואז אין כלום.

מישהו נתקל בזה בעבר? יש עצות? ניסיתי להלביש טוויסט בכוח, וזה הרגיש לי נורא מלאכותי

אישית אני משתדל לא לחשוב על הכל מראש, אחרת זה מרגיש כמו עבודה לכתוב את זה ולא הנאה אמיתית. רעיון מרכזי יש, אבל השאר זה חלק מתהליך היצירה :)
זה הופך את הרעיון ליותר מעניין. כשאני מתאר מצב ויודע בערך את הסוף שאני מגיע אליו, הדרך מהנה מאוד ולא מרגישה נדחפת. וזה בסדר שלא תהיה פואנטה או טוויסט בסיפור קצר. שיהיה מהנה לכתוב ולקרוא, זאת המטרה שלו.

ת'ור/דארקסית' - למה בעצם? זה ייצור עצים כבדים כאלה של סיפורי אתגר שבועי שמוציאים את החשק להכנס לקרוא/להגיב. למה בעצם זה לא טוב כמו שזה עכשיו? אם הייתי עושה את האתגר נניח עם חברים שלי והיינו מפרסמים כאן, זה גם היה בכמה עצים. לדעתי זה דווקא נחמד ככה.

2much - תכננתי לעשות את זה :) אני אעשה את זה לפני שאפרסם את האתגר הבא.

גאלאן - אתגרי כתיבה כאלה הם מטבעם מלאכותיים... לא תמיד תצליח למצוא סיפור שאתה יכול להתחבר אליו.
תנסה לחשוב על אלמנטים שונים בסיפור, דמויות מעניינות, דוכנים מגניבים, קרבות טובים, וכו', ואז תראה אם אתה מצליח לשלב אותם.
אם אתה נתקע, תדבוק בקלישאות ותנסה לסטות מהם בנקודות קטנות, זה יכול לצאת ממש טוב.
היתרון באתגרים האלה זה שזה משפר את הטכניקה, גם בכתיבה, בליטוש רעיונות, דיאלוגים, דמויות וכו'. אז כשיהיה לך בסוף רעיון טוב שאתה אוהב, יהיו לך את הכלים לספר אותו. אז אפילו אם נראה לך שזה חסר פאנץ' זה עדיין משיג את המטרה.

גילת'אנס - כדי לא להציף את הפורום בעצי כתיבה ולדחוף כל עץ אחר מחוץ לטווח הראייה. בינכה מפסיקים להגיב בעצים ישנים כשיוצא אתגר חדש. ועל עצים גדולים וכבדים - תמיד אפשר פשוט לקרוא רק את ההודעות החדשות, לא צריך לקרוא את כל העץ. כמובן, אני מעודד כל כותב לקשר בהודעה הראשונה לכל התגובות עם הסיפורים החדשים.

גאלאן - דבר ראשון, אתה יכול רק לתאר. אלה אתגרי כתיבה, אז אם כתבת, הצלחת. זה לא חייב להיות סיפור, זה יכול להיות פשוט תיאור של מצב\מקום\דמויות. כדי לעשות את זה יותר מעניין, צור אינטרקציה - קח שני גופים שהפגישה ביניהם לא תתנהל כרגיל ותפגיש אותם. תראה מה קורה. או שתבחר משהו שהיית רוצה להתאמן עליו, תחליט איך לשלב אותו עם הנושא השבועי, ותן לדברים לזרום. אם אתה לא בטוח איך להמשיך, פרסם את מה שיש לך ובקש רעיונות. אתה לא צריך פואנטה, אז אל תנסה להדביק אחת בכוח. פשוט תכתוב.

מחר בלילה (יום שני) אני אקשר את לכל הסיפורים כאן מהעץ, ואפרסם אתגר חדש. הסיפורים שיפורסמו עד אז יהיו כאן בעץ, אם יש לך רעיון מגניב אתה מוזמן לפרסם אותו בלי קשר לאתגר.

ת'ור - אני עדיין לא מסכים, סיפור מסוים יכול לקבל תגובות גם בלי קשר לאתגר, ואני חושב שעץ דיון שלא הייתה בו פעילות ~שבועיים כנראה לא תהיה בו אלא אם קרה משהו בהקשר שלו, אבל בסוף החלטה שלך. עדכן אותי בה''פ מה אתה מעדיף ובאתגר הבא אני אכתוב את זה בהודעה הראשית

אז אם מישהו ממש רוצה לדבר על סיפורים קודמים הוא יכול לשלוח הודעה פרטית או לכתוב ׳בנוגע לסיפור קישקושבלבוש...׳ וזה תמיד עדיף מזה שיקפיצו עצים.

חזרה