• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שדרגנו את הפורום, קדימה להסתער!

בשעה טובה השלמנו את השדרוג של פורום הפונדק שכלל עדכון העיצוב של האתר, מעבר לגרסה 3.1 של PHPBB ושיפורים טכניים נוספים. זה היה הפרוייקט "תכנות" שלי ל-2014 (לאחר שב-2013 שדרגנו את האתר), והוא הסתיים בהצלחה :)

זוהי הזדמנות מצוינת בשבילנו ובשבילכם לפרסם את הפורום - הזמינו שחקנים שאתם מכירים להשתתף בדיונים בפורום, לפרסם תוכן משלהם ולשחק בהרפתקאות המקוונות. נשמח אם תפיצו את הבשורה פנים אל פנים וברשתות החברתיות - אתם יכולים לפרסם קישור לפורום, לכתוב סטטוס קצר על החוויה שלכם כאן, או לעשות לייק לעמוד שלנו בפייסבוק.
נשמח להגיד שלום לחברים חדשים.

אוטוטו אני אפרט את השיפורים שעשינו בפורום, אבל אציין שעוד יש שיפורים ותכנונים בקנה. אם יש לכם הצעות משלכם לשיפור הפורומים, נשמח לשמוע - גם הצעות טכניות וגם הצעות לפעילויות שונות.
לבסוף, אם אתם מוצאים באגים, חסרים דברים, או כל תקלה אחרת - זה הזמן להגיד לנו.
(שימו לב שגם שינינו את הכתובת של הפורומים, כך שהם כעת ב pundak.co.il/forums, זאת בכדי לתמוך בשילוב עתידי עם האתר.)

פירוט השיפורים והשינויים בפורום החדש:
השדרוג התמקד בעיקר בעיצוב, ובטכנולוגיות והמאפיינים שיקלו עלינו את תפעול הפורום. זה השלב הראשון שלנו בכיבוש הגלקסיה, בשלב הבא של שדרוג הפורום נוסיף עוד פיצ'רים חדשים (יאמי)

- עיצוב חדש, שהוא גם מתאים לעידן המובייל - responsive
- עדכון כללי של הטכנולוגיות שעליהן עובד הפורום (CSS3,HTML5 וכך הלאה). עכשיו גם כל הכפתורים בעברית, כי הם כבר לא תמונות אלא פשוט טקסט ;)
- מערכת התראות אישית, בכל פעם שמישהו מצטט אותכם, מגיב לכם או יש הודעה חדשה בעץ שאתם עוקבים אחרים (ניתן לסמן בכל עץ בפורום), תקבלו התרעה כשאתם נכנסים לפורום. זה די דומה למעשה להתרעות שיש בפייסבוק 8)
- חיפוש בכל פורום ובכל נושא בקלות, פשוט חפשו בתיבה בראש הפורום/נושא. ברשימת הפורומים גם מופיע השם של הנושא האחרון שעודכן בכל פורום.
- עריכה מהירה, בדומה לתגובה מהירה - מהיום אתם יכולים לערוך את ההודעה שלכם מהעמוד בפורום ולא בעמוד הייעודי.
- שימוש ב AJAX, או חלונות קופצים. במקום לעבור מעמוד לעמוד, הרבה דברים עכשיו משאירים אתכם באותו המקום, מבלי שתמתינו לדף חדש שיעלה.
- שיפורים כללים לממשק המשתמש, ניווט קל יותר באתר.
- הכרזות פורום, פיצ'ר חדש שמאפשר לנו להודיע לכם על דברים מגניבים בכל רחבי הפורום. ברגע שקראתם, אפשר לבטל את הקופסה כשלוחצים על האיקס בפינה השמאלית למעלה.
- עמוד לחוקי הפורום (עוד לא סיימתי להזין אותם...) -במקום הודעות דביקות והכרזות, זה עכשיו נגיש ומסודר. בכלל ניצלנו את ההזדמנות להעיף עצים דביקים.
- עמוד ליצירת קשר, אם נתקעתם בלי סיסמא או בכל סיבה אחרת, עכשיו זה פשוט וקל לדבר איתנו.
- עמוד צוות חדש, כך תוכלו בקלות לראות מי הם בדיוק משגיחי הפורום (ולמי לתת את הזהב שבזזתם מהמבוך :) )
- ועוד הרבה דברים נוספים. מי שרוצה לדעת עודף זה העמוד הרשמי של 3.1, https://www.phpbb.com/about/launch/ והתקנתי גם מספר תוספות.

אז שיהיה לכולכם בוקר נפלא, אני הולך לישון :cool:

כל הכבוד!
במיוחד אהבתי את העיצוב החדש, שהוא "שטוח" ומודרני, את סכמת הצבעים של שחור על אפור בהיר ולבן, את זה שלתפריטים חשובים כמו התפריט למעלה יש רקע של מין טקסטורה מגניבה כזאת, ואת הצורות הגיאומטריות בתפריטים. וכל הפיצ'רים החדשים נשמעים מגניבים. טוב גם שלא הוספת מערכת בדג'ים, זה הורס אתרים טובים...

לילה טוב אולדמן!

לא שמתי לב לזה אתמול בלילה, אבל לא נראה שהאתר זוכר אותי- זה מתנתק כול חמש דקות בערך בלי קשר לאם לחצתי על "זכור אותי" או לא

אני גולש מפיירפוקס, והמערכת לא זוכרת שאני מחובר בכלל. (אם אני מתחבר, ואז פותח את הפונדק שוב בחלון אחר אחרי שניה צריך להתחבר שוב)
יש אפשרות לבחור ידנית חזרה את העיצוב הקודם?

מלבד זה, השידרוג נראה מוצלח מאד.

מבאס להיות זה שמתלונן, אבל אני לא אוהב את העיצוב החדש. :gah: אני אשמח אם תהיה אפשרות להחזיר ידנית את העיצוב הקודם. גם שמתי לב שעכשיו אי אפשר לראות אם משתמש מחובר או מנותק- לא ליד האייקון שלו בהודעות ששלח ולא בדף האישי. לדעתי עדיף שתהיה אפשרות לראות. עריכה: רגע, העיגולים ליד השם מסמלים חיבור?
כשהתחברתי כדי לכתוב את ההודעה הזאת היו לי את התיבות של השם משתמש וסיסמא, אבל גם תיבת אנטי-בוטים שההסבר של מה צריך לכתוב בה חסם את התיבה עצמה, כך שלא יכולתי לכתוב בה כלום ולא ראיתי שזה משנה.

אני חייב לציין שזה ממש מעצבן, כי אני נכנס תמיד לפורום דרך העמוד של הודעות שלא נקראו ולא דרך הדף הראשי, ואי אפשר לראות את הדף הזה בלי שמתחברים.
גם כשאני מסיים לקרוא עץ במקום ללחוץ על הכפתור שמחזיר אותי לפורום אני לוחץ על הסימניה במועדפים ששולחת אותי שוב לדף של הודעות שלא נקראו, וגם אז זה זורק אותי מהפורום.
קיצר, אני לא מסוגל לגלוש ככה בפונדק ואני מקווה שזה יתוקן במהרה.

בקשר לעוגיות, אני אשנה את השם של העוגיה. זה ככל הנראה קשור גם לדפדפן - אפשר לנקות גם עוגיות בדפדפן. יש גם אופציה לנקות את עוגיות המערכת בתחתית כל עמוד בפורום.
ותודה :)

מבחינת עיצובים נוספים, כרגע אין את העיצוב הקודם לגרסה החדשה, בכל מקרה הוא לא עדכני מבחינת הפיצ'רים.

לא ממש הבנתי אם מה שאמרת על העוגיות קשור לזה שאי אפשר להשאר מחובר, אבל השתמשתי באופציה לנקות את עוגיות המערכת בתחתית כל עמוד בפורום, וזה לא שינה כלום.

תתחדשו! :clap: , גם לי ייקח זמן קצר להתרגל, מה שכן, שמתי לב שלחלק מהמשתמשים אין תמונות, למרות שהיה להם בפורום ה''קודם'',
למה זה כך?

קצת קשה להתרגל לסגנון החדש, שינוי מיידי מדי. הייתי מעדיף אותו יותר הדרגתי. אשמח שתהיה דרך לחזור לעיצוב הקודם ידנית כמו שאמרו אחרים. גם אותי הוא לא זוכר מפיירפוקס.
אני מניח שאני אתרגל, אבל קצת מעצבן. גם לא שמתי לב לדברים על הפרופיל האישי בצד שמאל עד עכשיו (הודעות פרטיות וכאלה). אולי צבע מודגש יותר יעזור.
גם לקח לי קצת זמן להבין שאני לא מחובר, כי המקום שבו הוא אומר בדרך כלל מוצג מידע של משתמשים רשומים בלבד כל כך צדדי וקשה להבחנה.

אסיד, אני כרגע גולש מפיירפוקס, נכנסתי לעמודים, כתבתי הודעה במקום אחר וכך הלאה, והוא זוכר אותי. ניסיתי לנקות את העוגיות בדפדפן?
בכל מקרה אני משנה את השם של העוגיה בפורום עצמו - עדכון, שיניתי. קחו בחשבון שבטווח הקצר זה יכול לעשות בלגן, אבל יסדר תוך כמה שעות, או לאחר שתנקו מטמון בדפדפן, את העוגיות, תנתקו מהפורום, ותתחברו שוב.
בכל מקרה, אצלי פיירפוקס עובד אחרי שמחקתי את עוגיות המערכת, ואני במחשב הנייד שלא גלשתי בפיירפוקס שלו בפורומים קודם לכן.

בנוגע לעיצוב, סורי חברים - העיצוב ההוא היה מיושן ואנכרוניסטי. PHPBB לא תומכים בו יותר, והוא לא ממש מתאים.
אם יש כאן מישהו עם כשרון בעיצוב אתרים ורוצה לעצב סגנון שמזכיר את ההוא, אז בכיף :)
מבחינת ה UI של להבין שאתה רשום, אני משער שתוך יום-יומיים תתרגלו - זה באמת יותר טוב עכשיו, תנסו!

אני מקווה שהעוגיות הסתדרו, לפחות אצלי זה עובד חלק לאחר ששינתי את השם וההגדרות בשרת.
שתי שאלות אליכם
- במערכת החדשה ניתן להגדיר שדות מותאמים אישית בפרופיל משתמש, למשל כמו שיש כתובת אתר, או דוא"ל, אני יכול להוסיף שדה טקסט של "המשחק החביב עליי" וכך הלאה - האם יש טעם?
- אשמח אם תבדקו את החיפוש, לפי מה שאני רואה הוא עובד כמו קודם, אבל אם נדרש שיפור, בגרסה החדשה יש מנוע חיפוש אלטרנטיבי.

וכמו שאמרתי, זה גם זמן מצוין (בהנחה שאכלנו את כל העוגיות) לפרסם את הפורום המשודרג בחשבון פייסבוק שלכם, לחברים וכך הלאה.

חזרה