• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משימת פורום: תיעוש ואורבניזציה

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
שלום. לי באופן אישי נשבר מכל המקצועות ומקצועות היוקרה המעפנים שקשורים לטבע ולציפורים ולפרחים. אני לא סובל מחבקי עצים, דרואידים, סיירים שנכנסים יותר מידי לקטע של יערנים, ואת כל ההדגשה המעצבנת של הטבע אצל המון שחקנים. אני בעד לתת מקצועות ומקצועות יוקרה שקשורים לסביבה אורבנית, תעשייתית, וכו'. וכן, זה כולל גם מטילי לחשים ששואבים את כוחם מהמטרופולין למשל..

מה עליכם לכתוב כאן? מקצועות, מקצועות יוקרה, כשרונות, לחשים, יכולות.. מה שבא לכם.. כל עוד זה מכוסה בפיח ומריח כמו ביוב, זה מצויין =)

כתיבה נעימה

תנועה עירונית (כללי)
הדמות מיומנת בטיפוס על מרזבים, זחילה בביובים ומערכות אוורור וכל פעולה אחרת שקשורה לשימוש בתעשיה לצורכי תנועה.
דרישות: מיומנות הטיפוס, מיומנות הלולינות, ידע (עירוני)
תועלת: הדמות מקבלת תוסף כישרון 4+ על בדיקות ממוימנויות הטפוס והלולינות שמתבצעות בעיר, ונעזרות בדברים מתכתיים (כנ"ל) יצירי אדם (או דמוי אדם אחר).

רעיון כללי: סייר עירוני

זהו מקצוע המתבסס על סייר, אך עם השינויים הבאים:
רשימת לחשים שונה (שאני מוסיף כשיהיה לי זמן).
במקום מיומנות ההישרדות והטיפול בחיות, הוא זוכה למיומנויות דיפלומטיה ותרמית, וידע (עירוני) במקום ידע (טבע).
במקום כשרון המעקב: כישרון התנועה העירונית (לא צריך לענוות על הדרישות).
אויב מועדף: המתבסס על מקצוע במקום גזע. רוב האנשים בעיר הם דמויי אדם, והסייר לומד להילחם נגדם בהתאם. הסוגים כלדלהלן: מ"ל מאגיה (מכשף, אשף, טרובדור), מ"ל קודש (כוהן, אביר קודש), מתמקדים בנשק (סייר, אביר קודש, לוחם*), אדוני הטבע (סיירים, דרואידים) לוחמים ללא ידיים (נזירים) מתגנבים (נוכלים, טרובדורים).
[נערך עקב ההודעה של קוולנה] * סייר עירוני שבוחר "לוחם" כאויב מועדף, חייב להזכיר סוג נשק (חודר, חותך, מוחץ או כפול) כדי לקבל את התוסף (התוסף נקבע לפי הנשק בו ללוחם יש את כישרון מיקוד הנשק\ הנשק שבו הוא משתמש באותו זמן)
לגבי ה"אויב מועדף" אני לא בטוח...

איש הביבים.
איש הביבים הוא איש אשר מכיר את הרחובות הוא תמיד חיי בהם ותמיד שרד בהם.
חיים: ק8
שימוש בנשק ובשריונות: אנשי הביבים שולטים בכל הנשקים הקלים וברשימה הבאה:
חרב קצרה,קשת ארוכה, קשת קצרה, נבוט אדיר, גרזן יד, חבט.
אנשי הביבים שולטים בכל המגנים מעץ ובשריונות הקלים.
דרגה תה"ב קשיחות תגובה רצון יכולות מיוחדות
1 0 2+ 2+ 0 ילד רחוב
2 1 3 3 0 חבר כנופיה, הגב שלי
3 2 3 3 1 התקפת פתע 1ק6
4 3 4 4 1 סגן כנופיה
5 4 4 4 1 התקפת פתע 2ק6
6 5 5 5 2 ראש כנופיה, מתמחה (1)
7 6 5 5 2
8 7 6 6 2 התקפת פתע 2ק6
9 8 6 6 3 מתמחה (2)
10 9 7 7 3 רתיעה, התקפת פתע 3ק6
11 10 7 7 3 מבוקש
12 11 8 8 4 מתמחה (3)
13 12 8 8 4 התקפת פתע 4ק6
14 13 9 9 4
15 14 9 9 5 מתמחה (4)
16 15 10 10 5 התקפת פתע
17 16 10 10 5 רתיעה משופרת
18 17 11 11 6 מתמחה (5)
19 18 11 11 6 התקפת פתע, מומחה
20 19 12 12 7 מלך הרחוב.

מיו: כמו של נוכל (אין לי כח להעתיק)
ילד רחוב: הדמות מתחילה בתור ילד אשר עוד לא מבינה את חוקי הרחוב. היא חייה בעצמה ומנסה להסתדדר ככה.
היא מקבלת 2+ למיו': כיוס, התחזות, הסתתרות.
חבר כנופיה:
הדמות יצטרפה לכנופיה.
הפלוס משתנה ל:
4+ למיו: כיוס,התחזות,הסתתרות
2+ למיו: איום, דיפלומתיה.
סגן כנופיה:
הדמות הופכת להיות אחד מהסגנים של ראש הכנופיה.
שינוי פלוסים ל:
4+ למיו: כיוס, התחזות, הסתתרות, איום, דיפלומתיה.
ראש כנופיה:
הדמות מקבלת את השליטה לידיה
שינוי פלוסים:
4+ למיו:כיוס, התחזות
6+ למיו: הסתתרות,איום,דיפלומתיה.
הגב שלי:
הדמות יכולה לקרוא לחברי כנופיה שיבואו לעזור לה. יבואו= דרגת מעמד * 1ק4.
מבוקש:
הדמות מתפרסמת ויש ביקוש רב לשירות שהיא מציעה.
מתמחה:
בשלב זה הדמות מתחילה ליצור לעצמה מעמד. כל שלוש דרגות מהדרגה השלישית המעמד שלה עולה ולפי כך גם השליטה שלה באזורים. כל פעם היא מקבלת רחוב + כנופיה משנית. בשלב זה היא בעצם מתחילה להקים את הגילדה האזורית.
מומחה: בשלב זה הדמות שולטת כבר בחמישה רחובות ויש לה חמישה כנופית חסות. היא מתחילה לעבור לעבוד בדברים הרצינים. היא מתפרסמת ברחוב וונחשבת כמומחית לעינייני כנופיות (כי היא שולטת בהם...)
מלך הרחוב: בשלב זה הדמות הקימה את הגילדה והיא שולטת בכל הרחובות בעיר. אפילו המשמר מפחד להתעסק איתה.

מה דעתכם??

darknes אמר/ה:
תנועה עירונית (כללי)
הדמות מיומנת בטיפוס על מרזבים, זחילה בביובים ומערכות אוורור וכל פעולה אחרת שקשורה לשימוש בתעשיה לצורכי תנועה.
דרישות: מיומנות הטיפוס, מיומנות הלולינות, ידע (עירוני)
תועלת: הדמות מקבלת תוסף כישרון 4+ על בדיקות ממוימנויות הטפוס והלולינות שמתבצעות בעיר, ונעזרות בדברים מתכתיים (כנ"ל) יצירי אדם (או דמוי אדם אחר).

רעיון כללי: סייר עירוני

זהו מקצוע המתבסס על סייר, אך עם השינויים הבאים:
רשימת לחשים שונה (שאני מוסיף כשיהיה לי זמן).
במקום מיומנות ההישרדות והטיפול בחיות, הוא זוכה למיומנויות דיפלומטיה ותרמית, וידע (עירוני) במקום ידע (טבע).
במקום כשרון המעקב: כישרון התנועה העירונית (לא צריך לענוות על הדרישות).
אויב מועדף: המתבסס על מקצוע במקום גזע. רוב האנשים בעיר הם דמויי אדם, והסייר לומד להילחם נגדם בהתאם. הסוגים כלדלהלן: מ"ל מאגיה (מכשף, אשף, טרובדור), מ"ל קודש (כוהן, אביר קודש), מתמקדים בנשק (סייר, אביר קודש, לוחם*), אדוני הטבע (סיירים, דרואידים) לוחמים ללא ידיים (נזירים) מתגנבים (נוכלים, טרובדורים).
* סייר עירוני שבור "לוחם" כאויב מועדף, חייב להזכיר סוג נשק (קל, חד-ידני, דו-ידני) כדי לקבל את התוסף (התוסף נקבע לפי הנשק בו ללוחם יש את כישרון מיקוד הנשק\ הנשק שבו הוא משתמש באותו זמן)
לגבי ה"אויב מועדף" אני לא בטוח...

הייתי עושה את זה על סוגי נשק שונים (חודר, חותך, מוחץ, אקזוטי).

תוקן
איש הביבים: מחייב להישתייך לכנופיה, יותר מתאים למקצוע יוקרה. ומחייב להישאר באותו מקום הרבה זמן. היכולות של "מלך הרחוב" ו"מתמחה" חייבות להתבסס על כריזמה, ומחייבות להישאר באותה עיר (הן לא שוות כלום בשום מקום אחר)

אני יודע, אני מתכוון שמגבלות מהסוג הזה (מסדר, כנופיה, ארץ וכד') מתאימים יותר למקצוע יוקרה. וגם: היכולות של "חבר כנופיה" וכל ה "__ כנופיה" מחייבות רולפליי וכריזמה. כאשר אתה הורג מפלצת אתה לא "מזמן"כנופיה שאתה חבר בה.

הוא ביקש מקוצעות לעיר, לא כל הדמויות בעולם הרפתקניות אתה יודע. אם אתה רוצה דמות כזאת שהיא הרפתקנית פשוט תיקח נוכל.
זה לא מחייב מקצוע יוקרה. כדוגמה תיקח את הכוהן שחייב להאמין באל מסוים והאביר קודש ששיך למסדר מסוים.

לטובטוב: לא לא לא לא! בכלל לא! אתה מכניס כאן חוקים שצריכים להיות משוחקים, זה לא הגיוני שכשדמות מגיעה לרמה מסויימת פתאום היא מקבלת עוד רחובות.. דברים כאלה הם פלאפיים מידי ולא צריכים להכנס לחוקים נטו

מה גם שזה יותר מידי דומה לנוכל..

אני מציע שאיש הביבים יהיה ממש כמשמעו: איש ביבים. הוא גר במערכות ביוב מסועפות של מטרופולינים גדולים ועתיקים. אפשר להכניס לכאן מיומנויות התגנבות, tracking, קובית פגיעה של לוחם, בונוסים לפגיעה ביצורים כמו תנינים קובולדים ושאר שוכני מערות. עד עכשיו זה לא משהו, אבל עכשיו כדי לעשות את זה מעניין: מיסטיקה של אנשי ביוב

לאנשי הביוב יש דת מיוחדת. הם לא מאמינים באלים, אלא חושבים שלמנהרות התת קרקעיות וללב העיר יש ישות משל עצמה. הם קוראים לה "רוח העיר", וככל שהעיר יותר עתיקה והמנהרות שלה מסועפות ונשכחות, כך רוח העיר יותר חזקה ואיש הביוב ששואב מכוחותיה נהיה יותר עוצמתי. וכן, זה אומר שאנשי הביוב כמעט לא מתפקדים כמו שצריך (ז"א מקבלים את כוחותיהם המיוחדים) מחוץ לערים. כשהם מהלכים ברחובות הם עדיין יכולים לשאוב את רוב האנרגיה שלהם מרוח העיר, במיוחד בסמטאות אפלות וטחובות המזכירות את ביתם במנהרות.

אנשי הביוב מכינים פטישים (Fetishes) ממיני "אוצרות" שאנשים משליכים לזבל (וכאן צריך להכין להם חוקים), יש להם יכולות פסיוניות קלות, מיומנויות בנשק פשוט (אלות וכו'), ומגוון כשרונות מיוחדים להם שהם יכולים לרכוש בנקודות מיוחדות

כשרונות לדוגמה:

הכנת פטישים: פטישים משמשים בעיקר לתגבור וחיזוק של איש הביוב. מגוון פטישים רחב קיים, ואנשי ביוב עונדים עוד ועוד ככל שהם מתחזקים. פטישים לדוגמה יכולים להוסיף +1 לדרג"ש, +1 למתאם הכושר, וכו' וכו'. ככל שאיש הביבים לוקח מספר פעמים רב יותר את הכשרון הזה, הוא יכול ליצור פטישים יותר חזקים ומשמעותיים

סימוני ביוב: חורטים אותם על קירות, (לאו דווקא של ביוב), והם מתפקדים בצורות שונות. סימונים אחדים משמשים במערכות אזעקה (לחש wizards eye למשל), חלקם כמלכודות מתוכחמות, חלקם מעבירים מסרים לאנשים ספציפיים, ויש שמועות על סימוני ביוב שמשמשים כשערים בין מימדיים. ככל שאיש הביבים לוקח מספר פעמים רב יותר את הכשרון הזה, הוא יכול ליצור סימונים יותר חזקים ומשמעותיים

טקסים פאגאניים: קבלת רמות של לחשי כוהן מסויימים (וכמובן עכשיו זה המקום להוסיף לחשים עירוניים). לא בטוח אם זה הכרחי

עריכה: תיעול "רוח העיר": איש ביבים שלוקח כשרון זה, יכול לתעל את רוח העיר ולמקד אותה כדי לחזק את עצמו. לפתע הוא נע מהר, פולט עשן סמיך ושחור, מקבל תכונות מסוימות של מגנטיות, מסווה את עצמו בקהל, מתמזג לתוך קיר, מממש דוקרנים או זיקים שנורים מתוך כפות ידיו וכו' וכו'. שוב, ככל שלוקחים את הכשרון הזה יותר פעמים, ניתן לעשות דברים עוצמתיים יותר ויותר, אפילו עד לרמה של שינוי פיזי של מבנה ומיקום רחובות העיר.

אלו רק דוגמאות, ואני לא ארחיב כי אני לא בקיא במכניקה, אבל אני אשמח אם מישהו כאן ירים את הכפפה. אבל מה שכן- זה מסתמן כמו מקצוע שיכולות להיות שתי דמויות שלקחו אותו, באותה דרגה, ושתיהן שונות לגמרי אחד מהשני ללא כל קשר לציוד או אופי.

מעבר המוני [כללי]
הדמות מתמחה במעבר מהיר דרך ההמון.
דרישות: לפחות רמה אחת בלוליינות.
תועלת: הדמות סובלת מחסר של 1.5 מטר בלבד למהירות התנועה בעת מעבר דרך המון(ראה המדריך לשה"ם לפרטים על המון אדם). בנוסף, הדמות אינה סובלת מחסרים לבדיקות לוליינות בעת שהיא בתוך המון.

יציר סוד מכאני [מיוחד]
יציר הסוד של הדמות הוא יציר כפיים, כפי שנהוג בגילדות טכנומאגים רבות.
דרישות: דרגת מטיל 3, בעל יכולת יציר הסוד.
תועלת: הדמות יכולה ליצור יציר סוד-יציר כפיים. ליציר סוד כזה יש את חסינויות יציר הכפיים, אין לו ערך חוסן, ויש לו ראיית חושך. בנוסף, יש לו עמידות 5 לאש. מלבד המצויין לעיל, יש לו את כל התכונות של חיה מסוגו.

כאילו יצירי משמר באופן כללי יותר?

פנתיאון האלים העירוני

אלים קיימים מלבד אובאד-היי, אהלונה ופארלהגן. אולידמרה נעשה אל מרכזי יותר.

ת'ארגלון (thargelon)
ת'ארגלון, הוא אל של פיתוח וקדמה, ומשמש כפטרון לבני אנוש רבים, שרוצים תמיד לפתח את סביבתם. גם ננסים וגמדים מתפללים לאל זה, כי הוא דוגל בעבודות יד משובחות, בינינים חזקים וחומרים פלאיים.נטייה: ניטרלי סדר. תחומי השפעה: ידע, הגנה, סדר, *עיר
(עוד הצעות?)

אם יש הצעות לגבי זה רק תגידו:
תחום השפעה: עיר
כוחות ניתנים: גערה\ גירשו יצירי כפיים כמו אל-מתים, המיומנויות מלאכה וידע (עירוני) כמיומנויות מקצוע.
אלים: אולידמרה, ת'ארלגון.
ליד כל לחש- למה הוא כאן בכלל?
1. מבטחים- שימושי נגד ביריונים.
2. תאונה- גורם למשהו להשתבש בעיר, לטובת המטיל*
3. עיצוב אבן- פסלים עירוניים, עזרה בבניה, או הודעות מבישות שעשויות בליטות על יר הספרייה.
4. חיזוי- עצות לגבי זמן משמר, מיקום בבניה וכד'
5. סקירה- הגנה על ישות חשובה, או מעקב על חשודים
6. הנפשת חפצים- עגלות בניה, קרשים שמיועדים ליהיות חלק ממבנה וכד'
7. שליטה במזג האוויר- נותן לך שליטה על גשם שיקרה באמצע אירוע חשוב, על בררקים ורעמים שיסיחו את דעת המשמר וכד'
8. אגרופו קמוץ של ביגבי- עזרה בבניה, הדיפת אויבים חזקים וכד'.
9. שער- בריחה המונית כשסופה של העיר מתקרב, או בריחה המונית של מבריחים למקום אחר.

תאונה
תהפוכה
דרגה: מכשף\אשף 2, איש הביבים 1, עיר 2
רכיבים: ת,ח
זמן הטלה: סיבוב אחד
טווח: בינוני ( עד 90 מ')
מטרה: חלק ממבנה כלשהו, בד"כ לבנה או קרש
משך: מיידי
הצלה: תגובה
ה"ל: חפצים (לא מזיק)

לחש זה גורם לתאונה שקורה במקום מסוים. המטיל בוחר חצי מ"ק\דרגה (מקסימום 5מ"ק) של חומר מעובד, שיזוז ממקומו (גם עם מופעל עליו לחץ ממקום אחר כלשהו), למרחק של 5 מטרים. המטיל רק צריך להצביע לכיוון החומר ולהחזיק חתיכת קרש או אבן מעובדת. החתיכה מתאדה לאחר התהליך.

אוקיי אני אנסה לעשות פה משהו:
איש ביבים\2נוהן(עירוני) 1
נק"פ:2ק8(מאיש הביבים(אחד לכל רמה)) +1ק8 (כוהן+3
גזע:אדם
התקפות: אלת עץ גדולה-1ק2+8 או פיגיון 1ק4 פלוס 2
מיומנויות: (נתתי לו 4 נקודות ברמה) הליכה שקטה-2+4
הסתתרות-2+4 זריזות
מלאכה (נשקים)-4
ידע-עירוני
יכולות-איש עירוני- מקבל תוסף של +2 לבדיקות זיהוי,הליכה שקטה,וקבלת מידע
גירוש(של הכוהן) במקום אלמתים יצירי כפיים
העצמה(של הכוהן)- פעם ביום כוהן העיר יכול לקבל תוסף של 4 לגילגולי הצלות
הצלות: (איש ביבים טוב בחוסן ורפלקסים וכוהן עירוני כמו רגיל)
רפלקסים-5
חוסן-5
כוח רצון:3
כח:14
חוסן:16
זריזות:14
חוכמה:12
תבונה:10
כריזמה:12

תחום שליטה:

בצע:
כוחות ניתנים: המיומנויות הערכה וזיוף הן תמיד מיומנויות מקצוע. בנוסף, כאשר הכהן יוצר חפץ קסום, עלות הרכיבים במ"ז מופחתת ב- 25%. עלות הנק"ן לא משתנה. יכולת זו אינה מצטברת עם כשרונות או יכולות בעלות השפעה דומה.
לחשי תחום בצע:
1- פקודה
2- איתור חפץ
3- עלומות
4- יצירה פחותה
5- תיבת הסתרים
6- משמר ומגן
7- האחוזה ההדורה
8- דרישה
9- משאלה

תוקן.

עשן התעשייה [כללי]
אתה רגיל לסרחון והזיהום של אזורים עירוניים.
דרישות: קשיחות בסיסית 4+
תועלת: אתה זוכה בתוסף 4+ להצלות קשיחות כנגד רעלי נשימה, כולל לחשים כגון ענן הרג, ויכולות כמו צחנת הטרוגולדייט וצחנת הביעות. השפעת הכשרון מצטברת עם תכונות וכשרונות אחרים המוסיפים הגנה מרעלי נשימה, או רעלים בכלל.

עששית גילוי גז: מחיר 50 מ"ז.
זוהי עששית לכל דבר, אלא שהלהבה שלה הופכת כחולה בעת שריפת גזים רעילים הצטברים בביוב העירוני הממוצע. רבים ממתקני הביוב משתמשים בעששית כזו התלוי על מוט 3 מטר בעת כניסה לביוב, ונעזרים בה כדי לבדוק לאן לא כדאי להכנס.

http://boards1.wizards.com/showthread.php?t=589617

עכשיו אני אנסה ליצור את המקצוע איש הביבים לפי הדב"ש שלי:
איש ביבים
קוביות פגיעה:1ק8
רקע: הודעה של וואנג
הצלות: טוב בחוסן ורפלקסים רע בכוח רצון
התקפות:+1
מיומנויות: 4כפול 4 ועוד תבונה
רמה1: הסתגלות עירונית
רמה 2:אויב מועדף
רמה3:סימון קיר גז ניוון
רמה4: הסתגלות עירונית
רמה5:עשן התעשייה
רמה 6:אויב מועדף
רמה 7:הסתגלות עירונית
רמה 8:
רמה 9:סימון קיר גז משתק
רמה 10:אויב מועדף,הסתגלות עירונית
רמה 11: האני המוגן
רמה 12:חסינות לרעלים
רמה 13:הסתגלות עירונית
רמה 14: אויב מועדף
רמה 15: אני והעיר
רמה 16:הסתגלות עירונית
רמה 17:סימון קיר מוות
רמה 18:אויב מועדף
רמה 19: הסתגלות עירונית
רמה 20:"האני המושלם"

הסתגלות עירונית- מקבל תוסף של +2 כל שלושה רמות להסתתרות, השגת מידע וידע עירוני
אויב מועדף- כמו של הסייר אבל רק לדמויי אדם (צריך להגיד תת סוג)
סימון קיר ניוון-כל מי שעובר בטווח מטר של הסימון חוטף נזק של 1ק2 נזק לכושר אם מי הוא לא מצליח בבדיקת חוסן של 15
עשן התעשייה-ראה הודעה של נרוביאן
סימון קיר גז משתק- כל מי שעובר בטווח של מטר מהסימון חוטף 1ק4 סיבובים של שיתוק אם לא עוברים בדיקת חוסן של 15
האני המוגן- העור של איש הביביבם התקשח נכל הזמן שהוא היה בחושך והוא מקבל +1 לדרג"ש
חסינות לרעלים-איש הביבים מקבל תוסף של 4 לבדיקות הצלה נגד רעלים טבעיים
אני והעיר- איש הביבים יכול להשתלב עם העיר(יכול לבשתלב עם הביוב, בניינים חומרים אחרים)
סימון קיר מוות- מי שעובר בטווח מטר מהסימון צצריך להשיג מעל 18 בבדיקת חוסן ואם הוא נכשל הוא מת
האני המושלם- איש הביבים הופך ל"מפלצת"- עורו הופך להיות ירוק, הוא מקבל תוסף של 4 לכושר והכח והוא יכול לנשוף ענן עשן מהפה שמי שנכשל בבדיקת חוסן של 18 מת

הוריי!

מייק, אני חושב שלא הבנת. בוא נעשה את זה ככה:

ברמה 1, שוכן הביבים מקבל נקודת כשרון ביבים אחת. ברמה שלוש הוא מקבל עוד נקודה, כך גם ברמה שש, כך גם ברמה 8, כך גם ברמה 10, כך גם ברמה 11.. לאט לאט הוא מקבל יותר נקודות.. (או אפשר לעשות שהוא מקבל נקודת כשרון ביבים כל שלוש רמות, זה לא משנה)

בנקודות האלו הוא יכול לקנות את הכשרונות הבאים:

הכנת פטישים
סימוני ביוב
טקסים פאגאנים
רוח העיר

והוא יכול לקחת כל כשרון כמה פעמים שבא לו. אז נניח שיש לנו דמות של שוכן ביבים אדם רמה 7, שיש לו את כשרונות הביבים הבאים:

הכנת פטישים 1
רוח העיר 2

ויש לנו גמד שוכן ביבים באותה רמה עם:

סימוני ביוב 3

אלו יהיו שתי דמויות שונות. צריך להכין רשימה ארוכה של מה אפשר לעשות עם כל כשרון, לדוגמה: רשימת פטישים שניתן להכין, רשימת סימונים, רשימת תיעולים וכו'.

ד"א מה שיכול עוד להיות נחמד, הם כשרונות כללים ומוחלשים של כל אחד מכשרונות הביבים. ז"א הכנת פטישים מינורית, סימוני קיר מינוריים, וכו' (אבל הכשרונות האלה הם לא כשרונות ביוב אלא כשרונות כללים, שניתן לקחת עם נקודות כשרונות רגילות). זה מאפשר לגמד שלנו עם סימוני ביוב 3, בכל זאת להכין פטיש או שניים לטעם טוב.

כמו כן צריך לקבוע לכל עיר "מתאם רוח". ככל שהעיר גדולה ועתיקה יותר, כך מתאם הרוח של העיר גדול יותר, והוא מתווסף לכל גלגול של שוכן הביבים.

חזרה