• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 68] גשם הדם

הרבה אחרי שהאלים נעלמו, הרבה אחרי שהציידים הפכו לאגדה, התחילו דיבורים על דת חדשה.
בהתחלה התייחסנו לזה בזלזול, "אלים" חדשים היו צצים על ימין ועל שמאל, לרוב סתם מטיל לחשים, אפילו לא אחד חזק מידי. התיימר להיות כוהן של עוד ישות בלתי מנוצחת ששרדה את הצייד, כאשר בפועל הוא לא מצליח לבצע ניסים כי אנחנו לא מאמינים מספיק.
אבל אז, הם הגיעו. קבוצות גדולות שלהם בבת אחת, מנהיגיהם הכריזמטים מוכרים את תורתם ודתם לכל קונה, מבטיחים הכל, בעוד אינם מבטיחים דבר, הם האשימו אותנו שבכלל סגדנו לאלי השקר שהצייד חיסל מלחתכילה, שאבות אבותינו סגדו לאלי שקר חסר כוח, ושהחיים הקשים היום הם עונש מהאל היחידי.
הם קראו לעצמם משמר הצל, והם קראו לאדון שלהם, אותו אל בלתי מנוצח, "אדון הצללים". הם סיפרו שהאל חזר לשלוט בנו, ושהוא יקח את דמם של הכופרים בו, ויטיל אותו על האדמה. ישאיר אותם כלים ריקים וחסרי חיים.
חשבנו שהם משוגעים, אבל אז... אז החל הדם לרדת.

סת' קרניאן, 800 שנים לצייד הראשון.

גשם הדם הוא תופעה שאייפינה את גידעון (ואת גלקוס בפרט) בימים האחרונים של הצייד. אחרי שתור הזהב של הציידים נגמר, ואחרי שעריהם הגדולות נהרסו לעפר, והידע העצום שאספו נשכח ונמחק. נשאר גידעון מצולק ממלחמות, עולם בו אף כנסייה לא שרדה עוד, וכוחות הקסם הפכו לסודם של החזקים ביותר.
ואז בא משמר הצל, הבטיח שיש לו היכולת להוכיח שהאסונות המקים בעולם הם אשמת הכופרים, ושבתיפלתם לאדון הצל, זה הסכים לסייע לעולם, באם בני התמותה יסכימו לגרש מחייהם את הכפירה, את הסיפורים העתיקים, את האגדות על הציידים, את האגדות על האלים.

ואז באה ההוחכה שלהם למציאות, דם החל לרדת כמו גשם, מרעיל את השדות, מטמא את הבארות. חסרי המזל שיצא להם להיות בחוץ במטר הראשון הובהלו לביתם מלאי כווית ושלפחוחיות, ברי המזל מהם מתו מהר. חסרי המזל הובאו למשמר הצל.
אלו האשימו אותם בכפירה, וארגנו הוצאות להורג, ולהם הוסיפו גם אנשים אחרים אשר נחשבו ככופרים, חלקם מספרי סיפורים, חלקם פשוט אנשים בעלי ידע. כולם הובלו לגורדם שהוקם על ידי המשמר, וכולם הוצאו להורג, ראשם נערף, גופם נזרק לאדמה. אבל לא הייתה ולו טיפת דם בודדת בגופם. אנשי המשמר טענו שדמם נלקח על ידי אדון הצל וכי כעת שאין הם בחיים יותר, הגשם יפסק.
הם לא שיקרו, בכל פעם שההוצאה להורג הסתיימה, וגפוה חסרת דם נפלה לרצפה, פסק הגשם. לעיתים ליום, לעיתים לחודש. לעיתים לפרק זמן לא ברור.

מאז, מידי פעם הגשם חוזר, משמר הצל מאשים עוד תושב בכפר בכפירה, האנשים כבר מובילים את המסכנים לגרדום מבלי להמתין למשפט, מבלי להצדיק זאת. ובכל פעם, הגופות היו חסרות דם, והגשם הפסיק מיד בתום ההוצאה להורג.
לא פלא, שהיום, כל כך הרבה שנים אחרי שבני התמותה סירבו לכרוע ברך בפני האלים. כנסיות חדשות נבנות, לאל שפרט להרג. לא הביא כלום לעולם.

לו רק ידענו, שאנשי המשמר והאל שלהם הם אלה אשר גורמים לגשם, ללא תלות בכופרים,שקרים או אלים עתיקים

עדכון מעניין. האם לא כתבת שהציידים חיסלו את אדון הצללים בערך על הציידים?

בעקרון, גשם של דם נראה לי קצת לא מתיישב עם אלוהות שהמוטיב שלה הוא צללים. אני מניח שההסבר של כהונתו לעניין זה הוא "ככה".

האם עכשיו קיימות שתי גרסאות של גדעון פוסט אדמות המלחמה - גדעון שתחת שליטת הפיות וגדעון הזה?

הלדין אמר/ה:
האם עכשיו קיימות שתי גרסאות של גדעון פוסט אדמות המלחמה - גדעון שתחת שליטת הפיות וגדעון הזה?
נכון לכרגע יש לי קצת באלגאן עם ה"הווה" של גידעון. במקור תקופת הציידם אמורה להיות מאוחרת לתקופת אדמות. (לפני שתקופת הפיות נכתבה) ומרגע שתקופת הפיות נכתבה, קצת הסתבכתי. נכון לכרגע, כן. יש 2 טיימלינס לגידעון. באחד הפיות הגיעו ובשני לא. (האמת שזה טיימלין אחד, אבל זה משהו שכתבתי מזמן עם הרבה כאב ראש של מסע בזמן, אז אני מעדיף להפריד בינהם).

הלדין אמר/ה:
האם לא כתבת שהציידים חיסלו את אדון הצללים בערך על הציידים?
שוב, בגלל שתקופת הציידם נמצאת בהרבה כתיבה מחדש כרגע, יש לי קצת באלגן. בסיפור המקורי שהכנתי בזמנו, אדון הצללים מגיע אחרי תור הזהב של הציידים, מנסה לנצל את הריק של מחסור באלים ומחסור בציידם ועושה קצת "האל האחד" מחדש, (למעשה הוא היווה את הרעיון לאל האחד של רעגייה.) הוא בסוף מחסול על ידי שארית הפלטה של הציידים (אם לקרוא לזה ככה) תוך שהם מנסים לגלות מחדש הרבה סודות שנעלמו עם הציידים הראשנים. בתקופה שזה קורה, יש ככל הנראה 4 ציידים בגלקוס+רעגייה. כששנים מהם ציידם חדשים לגמרי (כשנה בערך). אז זה לא בדיוק תקופת הציידים הקלאסית.

הלדין אמר/ה:
בעקרון, גשם של דם נראה לי קצת לא מתיישב עם אלוהות שהמוטיב שלה הוא צללים. אני מניח שההסבר של כהונתו לעניין זה הוא "ככה".
בעיקרון אדון הצללים הוא אל שגורש (אבא של גריאן) שפשוט מסיים את הגירוש שלו בכך שאין עוד אלים (כמעט, גליס קיימת דרך קיילי, לא שהעולם יודע את זה.) וגם אלה שקיימים בהיבטים שונים. לא מתחזקים את ה"כלא" שלו, שתיארתי אותו אצלי כריק של חושך וצללים. ההפיכה שלו לאדון הצללים היא פשוט ההשתלטות שלו על מה שהכלא הכיל, והפיכה שלהם ל"תחומי ההשפעה" החדשים שלו (אחרי שאלו נלקחו ממנו). (אני מניח שיבוא יום שאצטרך להרחיב על משמר הצל, אבל כרגע אציין שהם מורכבים ברובם מצללים שעשו "דיבוק" בבני אדם)

את הדם שירד, תכננתי במקור בתור הדם של האל שהוא מטפטף על האדמה מתוך הכלא שלו לפני שהוא מצליח להשתחרר סופית (קרי לפני שהתפילות של בני התמותה התחילו לתת לו כוח) הרגיש לי נכון שהוא משתמש במה שיש לו כדי להשפיע על העולם, ומתוך הכלא. נשאר לו רק הדם שלו.

חזרה